ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

هکرها می‌توانند نمایشگرتان را در کنترل خود در آورند

روهی از محققان از شرکت Red Balloon Security متوجه شده‌اند که هکرها قادرند نمایشگر‌های کاربران را هم هک کنند. این یعنی علاوه برآنکه می‌توانند به شیوه‌های خاصی ببینند که در نمایشگر شما چه می‌گذرد قادر خواهند بود آنچه روی صفحه‌نمایش شما است را دستکاری هم بکنند. برای اینکه این موضوع را بیشتر توضیح بدهیم باید مثالی زد. فرض کنید می‌خواهید وارد صفحه بانک مورد نظرتان در اینترنت شوید و از حسابی به حساب دیگر پول رد و بدل کنید. پیش از این فکر می‌کردیم هکرها قادر خواهند بود با نشانی وب جعلی شما را به یک آدرس دیگر هدایت کنند و رمزهای عبورتان را بدزدند اما حالا با مطرح شدن موضوع هک شدن خود نمایشگر مشخص می‌شود که آن‌ها می‌توانند اساسا یک تصویر جعلی از سایت‌ بانک‌تان روی نمایشگرتان بیندازند بدون آنکه وارد سایت قلابی یا ناایمنی شده باشید.

یکی دیگر از استفاده‌های خطرناکی که هکرها ممکن است از این موضوع بکنند کنترل نمایشگر مراکز مهمی مثل نیروگاه‌‌ها است. برای مثال هکرها ممکن است کنترل نمایشگر یک نیروگاه را بدست بگیرند و با نمایش پیام‌های اخطار جعلی باعث شوند که نیروهای متخصص به اشتباه دستگاه‌ها را برای جلوگیری از خطر خاموش کنند و از این طریق به نیروگاه صدمه بزنند.

گفته شده که این شکل از هک شدن به برند نمایشگر شما هم ربطی ندارد و تقریبا همه نمایشگرها در مقابل این شیوه آسیب‌پذیر هستند. البته سرعت این شکل از هک شدن نسبتا کم است بنابراین اگر هر لحظه چشم‌تان به نمایشگر باشد احتمالا خواهید فهمید که ماجرای مشکوکی در حال وقوع است. پس اگر فکر می‌کنید در معرض خطر هک شدن قرار دارید از این به بعد علاوه بر رعایت همه اصول امنیتی باید چشم‌تان هم همیشه به نمایشگر باشد.

Telegram_Ad

❤️ ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

    این مطلـــــب را با دوستـــــان خـــــود به اشتـــــراک بگذاریـــــد

سید علی عترتی

برنامه نویس, طراح وب و بازی ساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *