ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

دو رنگ مشکی مات و مشکی براق آیفون ۷ دقیقا چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

با معرفی آیفون‌ ۷ و آیفون ۷ پلاس چندین و چند تغییر توجه کاربران را به خود جلب کردند. در میان این تغییرات دو رنگ مشکی جدید این گوشی‌ها بسیار مورد بحث واقع شدند.

اما این دو رنگ دقیقا چه شکل و شمایل و چه ویژگی‌هایی دارند؟ برای درک دقیق‌تر از رنگ مشکی مات رنگ خاکستری مدل‌های قبلی را در نظر بگیرید و تصور کنید آن رنگ را کاملا سیاه‌تر کنیم گرچه از نظر شکل ساخت همان بدنه مات فلزی حفظ شده است. اما رنگ سیاه براق کاملا متفاوت است. این رنگ پرداخت کاملا براق آلومینیومی دارد. بیاید این دو رنگ را از نظر تجربه کاربری که می‌توانید با آن‌ها داشته باشید مقایسه کنیم:

  • اولین چیزی که با کنار هم گذاشتن این دو رنگ توجه‌مان را جلب می‌کند این است که سیاه براق صیقلی و درخشان است و سیاه مات رنگ چندان تندی ندارد و نور را بازتاب نمی‌دهد.
  • رنگ سیاه براق از نظر ترکیب رنگ کاملا سیاه‌تر است در حالی که رنگ سیاه مات بیشتر به خاکستری خیلی تیره می‌زند.
  • وقتی یک آیفون ۷ با رنگ سیاه براق داشته باشید باید بدانید که اثر انگشت و لک روی آن می‌ماند. این در حالی است که رنگ سیاه مات را می‌توان راحت‌تر تمیز نگه داشت.
  • وقتی گوشی با رنگ سیاه براق را در دست می‌گیرید احساس لغزنده بودن نمی‌کنید اما آیفون ۷ با رنگ سیاه مات کمی لغزنده است.
  • باید بدانید که رنگ سیاه براق در طول زمان راحت‌تر از رنگ سیاه مات خط و خش می‌افتد
  • قیمت آیفون ۷ با رنگ سیاه براق گران‌تر است چون تنها آیفون‌های ۷ با حافظه ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایت این رنگ را دارند. این در حالی است که رنگ سیاه مات را با حافظه داخلی پایین‌تر هم می‌شود تهیه کرد.

حال با دانستن این نکات اگر مایل به خرید آیفون ۷ و ۷ پلاس باشید و بخواهید بین این دو رنگ انتخاب کنید می‌توانید واقع بینانه‌تر تصمیم‌گیری کنید.

Telegram_Ad

❤️ ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

    این مطلـــــب را با دوستـــــان خـــــود به اشتـــــراک بگذاریـــــد

سید محمد عترتی

برنامه نویس، بازی ساز و طراح لوگو، بنر و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *