ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

آیا آیفون ۷ می‌تواند ۱.۶ متر سقوط کند و آسیب نبیند؟

تا امروز هروقت از آیفون ۷ حرف زده‌ایم بیش‌تر صحبت از دوربین و جک هدفون بوده و به نمایشگر پرچم‌دار آینده‌ی اپل توجه چندانی نشده است. این در حالی‌ست که احتمالا یکی از هیجان‌انگیزترین اتفاقات در مورد آیفون ۷ مربوط به نمایشگر آن است. اگر این خبر صحت داشته باشد که در ساخت نمایشگر این گوشی از شیشه‌ی Gorilla Glass 5 استفاده می‌شود، قبل از هرچیز یعنی آيفون ۷ می‌تواند از ارتفاع ۱.۶ متری بیفتد و نمایشگرش آخ نگوید!

اگر  در ساخت نمایشگر آيفون از شیشه‌ی Gorilla Glass 5 استفاده شود، یعنی آيفون ۷ می‌تواند از ارتفاع ۱.۶ متری بیفتد و نمایشگرش آخ نگوید!

همین چندروز پیش بود که شرکت Corning آخرین محصول خود یعنی شیشه‌ی Gorilla Glass 5 را معرفی کرد و گفت مقاومت این شیشه بیش‌تر از همه‌ی تولیدات پیشین این شرکت است. تعداد زیادی از شیشه‌ها‌ی نمایشگر گوشی‌های موبایلی که این روزها در دست همه‌ی ماست، ساخت شرکت Corning است و به‌این‌ترتیب می‌توانیم بگوییم این شیشه در مقایسه با شیشه‌ی بسیاری از گوشی‌های ‌موجود در بازار، بیش‌ترین مقاومت را در برابر سقوط از ارتفاع دارد.

حالا این‌که نمایشگر آیفون آینده مجهز به چنین شیشه‌ای باشد، اصلا بحث دور از ذهنی نیست. چرا که همکاری بین شرکت اپل و Corning از مدت‌ها پیش وجود دارد. بعید نیست این همکاری تا آن‌جا باشد که Corning آيفون را به‌عنوان یکی از اولین گوشی‌های هوشمند مجهز به محصول جدیدش انتخاب کرده باشد اما تا به‌حال سروصدایی از این همکاری به میان نیامده باشد.

البته در همین لحظه هم که این خبر را می‌خوانید شیشه‌های Gorilla Glass 5 عرضه شده‌اند و شرکت‌های مختلف می‌توانند در تولید محصولات‌شان از آن استفاده کنند اما با در نظر گرفتن زمانی که برای پروسه‌ی تولید لازم است، اولین گوشی‌های ساخته‌شده با این نوع شیشه باید حدودا پنج ماه دیگر وارد بازار شوند.

با همه‌ی این اوصاف فعلا نمی‌توانیم بگوییم امکان استفاده از Gorilla Glass 5 در آيفون ۷ وجود ندارد. تنها چاره این است که در این دو ماه باقی‌مانده به معرفی پرچم‌دار اپل گوش‌به زنگ اخبار مربوط به نمایشگر آن باشیم.

Telegram_Ad

❤️ ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

    این مطلـــــب را با دوستـــــان خـــــود به اشتـــــراک بگذاریـــــد

سید علی عترتی

برنامه نویس, طراح وب و بازی ساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *