ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

واشینگتن پست برای پوشش المپیک ریو از ربات‌های خبرنگار استفاده می‌کند.

المپیک ۲۰۱۶ ریو بلاخره آغاز شد و علاوه بر ببینده‌های تلویزیونی که در سراسر جهان برای دیدن مسابقات هیجان‌زده شده‌اند بسیاری اخبار را از طریق رسانه‌ها دنبال می‌کنند. یکی از این رسانه‌ها که با یک تیم بزرگ از خبرنگاران مسابقات را پوشش می‌دهد واشینگتن پست است. اما یکی از تیم‌های بزرگ واشینگتن پست برای پوشش مسابقات از این منظر قابل توجه‌اند که انسان نیستند. این روزنامه یک تیم بزرگ متشکل از ربات‌ها دارد. واشینگتن پست از نرم‌افزارهایی استفاده می‌کند که با آن صدها گزارش زنده خبری درباره المپیک تولید می‌کند. این گزارش‌ها در وبسایت واشینگتن پست و برخی شبکه‌های اجتماعی مثل توییتر به دید عموم می‌رسد، گزارش‌هایی که هیچ انسانی در تولید آنها نقش ایفا نکرده است.

برای تولید این گزارش‌ها از هوش مصنوعی استفاده شده است. هوش مصنوعی امور مربوط به داده‌های ورزشی مثل نتایج، شمار مدال‌ها و سایر داده‌ها از این دست را گردآوری و اطلاع‌رسانی‌ می‌کند. مسئولین این بخش در روزنامه معتقدند با این کار قرار نیست ربات جایگزین انسان شود بلکه با این کار قرار است خبرنگاران روزنامه فرصت و فراغت بیشتری برای تولید محتوا داشته باشند. آنچه در ادامه می‌بینید یک نمونه از عملکرد این ربات است. البته در تولید آن از داده‌های المپیک سال ۲۰۱۲ استفاده شده اما با به دست آمدن نتایج جدید همین مکانیزم برای داده‌های المپیک امسال به کار خواهند رفت.

washington-post-olympics-AI

ظاهرا روزنامه واشینگتن پست طرح‌های جاه‌طلبانه‌تری هم در سر دارد. برای شروع قرار است از این تکنولوژی برای پوشش خبری انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا که روز سه‌شنبه ۱۸ آبان برگزار می‌شود استفاده شود.

براساس برنامه‌های بعدی واشینگتن پست قرار است از این سیستم در تحلیل روندها و الگوهای رفتاری رای دهنده‌گان بهره گرفته شود.

Telegram_Ad

❤️ ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

    این مطلـــــب را با دوستـــــان خـــــود به اشتـــــراک بگذاریـــــد

سید محمد عترتی

برنامه نویس، بازی ساز و طراح لوگو، بنر و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *