ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

نمایشگری که می‌توانید آن را با قیچی برش بدهید.

به دنبال یک نمایشگر می‌گردید که بتوان آن را تکه تکه کرد و برش داد؟ دیگر لازم نیست که چنین محصولی در کارخانه و هنگام تولید برش خورده باشد، حال با تکنولوژی جدیدی که می‌تواند تحولات بزرگی در حوزه ساخت نمایشگر‌ها ایجاد کند برای این کار فقط نیاز به یک قیچی دارید. موسسه ملی علوم مواد ژاپن، صفحه نمایشی با مواد انعطاف‌پذیر پلیمری ساخته که می‌توانید بدون صدمه زدن و از بین بردن آن ببریدش. فقط چندثانیه کافی است تا نمایشگر به شکل جدیدش عادت کند؛ وقتی آن را خاموش می‌کنید هم آخرین اطلاعاتی که نمایش می‌داده را حفظ می‌کند.

البته هر تکنولوژی جدیدی برخی محدودیت‌ها را هم به همراه دارد. این نمایشگر هم در حال حاضر فقط یک رنگ را نمایش می‌دهد و محدوده نمایشی کوچکی دارد.

نمایشگرهایی که امروزه از آن‌ها استفاده می‌کنیم قابل بریده و تکه تکه شدن نیستند چون مواد درون آنها باید در کنار هم و به‌هم متصل باشند تا نمایشگر بتواند کار کند. البته همانطور که احتمالا حدس می‌زنید تا رسیدن این تکنولوژی به مرحله‌ای که بتوانیم از آن به شکل روزمره مثلا در گوشی‌های هوشمند استفاده کنیم هنوز فاصله داریم. اما پتانسیلی که درون چنین تکنولوژی‌ای وجود دارد بسیار قابل توجه و هیجان انگیز است. می‌توانید ساعت هوشمندی بسازید که صفحه نمایش‌اش به شکل ویژه فقط برای مچ دست شما برش خورده یا از سایر گجت‌های پوشیدنی استفاده کنید که به شکل ویژه‌ای بریده شده‌اند. باید منتظر ماند و آینده چنین محصولاتی را دید.

Telegram_Ad

❤️ ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

    این مطلـــــب را با دوستـــــان خـــــود به اشتـــــراک بگذاریـــــد

سید محمد عترتی

برنامه نویس، بازی ساز و طراح لوگو، بنر و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *