ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

شایعه: چیپ‌ست‌های اپل را دیگر سامسونگ نمی‌سازد

اپل سال‌ها است که برای ساخت چیپ‌ست‌های‌اش، از دو شرکت سامسونگ یا TSMC کمک می‌گیرد. این شرکت امریکایی برخی اوقات با دو شرکت سامسونگ و TSMC برای ساخت یک چیپ‌ست قرارداد بسته و برخی اوقات هم فقط با یکی از آن‌ها کار کرده است. با این حال، اینکه اپل بخواهد سامسونگ را از لیست همکاران‌اش کنا بگذارد، موضوع عجیبی نیست. این طور که به نظر می‌رسد، اپل برای ساخت چیپ‌ست‌های بعدی‌اش، قراردادی انحصاری با TSMC بسته است.

چیپ‌ست A9 که در گوشی iPhone 6S قرار گرفته، توسط دو شرکت سامسونگ و TSMC ساخته شده بود.

طبق شایعاتی که به تازگی منتشر شده‌اند، اپل برای ساخت چیپ‌ست A10 خود که قرار است در آیفون امسال استفاده شود، فقط با TSMC کار خواهد کرد. با این حال، فقط هم آیفون ۷ نیست؛ اپل قراردادی هم با این شرکت برای ساخت چیپ‌ست A11 بسته است؛ همان چیپ‌ست که احتمالا در آیفون سال آینده، که قرار است تغییرات بزرگی داشته باشد، وجود دارد.

شرکت TSMC برای ساخت چیپ‌ست A11 از پروسه‌ی FinFET استفاده خواهد کرد که اجازه می‌دهد گوشی‌ها بسیار باریک شوند. چیپ‌ست A11 هم‌چنین قرار است معماری ۱۰ نانومتری داشته باشد و تولیدش از سه ماهه‌ی دوم سال آینده‌ی میلادی شروع شود.

چیپ‌ست A9 که در گوشی iPhone 6S قرار گرفته، توسط دو شرکت سامسونگ و TSMC ساخته شده بود. با این حال، پس از عرضه‌ی گوشی‌ها، کاربران به این نتیجه رسیده‌اند آن مدل‌هایی که چیپ‌ست سامسونگ دارند، باتری‌شان بیشتر دوام می‌آورد؛ چون سامسونگ چیپ‌ست‌هایی ۱۴ نانومتری ساخته بود، اما چیپ‌ست‌های TSMC از معماری ۱۶ نانومتری استفاده می‌کردند.

کانال تلگرام ای ام 1382

❤️ ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

    این مطلـــــب را با دوستـــــان خـــــود به اشتـــــراک بگذاریـــــد

سید علی عترتی

برنامه نویس, طراح وب و بازی ساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *