ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

شایعه: دکمه‌ی Home در نکسوس‌های ۲۰۱۶ حالت انیمیشن دارد

دکمه‌ی Home در نکسوس‌های مدل ۲۰۱۶ تغییر خواهد کرد. این تغییرات به احتمال زیاد برای راحت‌تر شدن دسترسی به دستیار هوشمند گوگل اعمال می‌شوند.

ظاهرا قرار است دکمه‌ی Home در نکسوس‌های آینده حالت انیمیشینی داشته باشد؛ با یکی دو ثانیه فشردن این دکمه، چهار نقطه‌ی رنگی در قسمت پایین نمایشگر حرکت می‌کنند و اگر دستیار هوشمند Google Now را در دستگاه‌تان فعال کرده باشید، این چهار نقطه کنار می‌روند. به همین خاطر است که گفته می‌شود ارتباط مستقیمی بین انیمیشن دکمه‌ی Home و دستیار گوگل وجود دارد.

nexus home key

این قابلیت جدید طبق شایعات به‌صورت پیش‌فرض در نکسوس‌های آینده (که ساخت HTC بوده و با نام‌های Marlin و Sailfish شناخته شده‌اند) وجود خواهند داشت اما هنوز اطلاعاتی در دست نداریم که آیا نکسوس‌های قبلی هم با به‌روزرسانی اندروید ۷.۰ چنین امکانی را دریافت خواهند کرد یا خیر.

هوش مصنوعی دستیار گوگل با توجه به جریان مکالمه‌، تشخیص می‌دهد که ضمایر جمله‌ی شما به چه کسی ارجاع دارد.

در حال حاضر در دستگاه‌های اندرویدی با فشردن طولانی دکمه‌ی Home می‌توانیم Google Now on Tap را داشته باشیم. با دستیار هوشمند گوگل جست‌وجوها حالت مکالمه‌ای پیدا می‌کنند و مثل یک مکالمه‌ی عادی مجبور به تکرار جزییات در جریان گفت‌وگو نیستیم.

به‌عنوان مثال وقتی از دستیار گوگل بپرسید: “نویسنده‌ی کتاب جنایات و مکافات کیست؟” و پاسخ بگیرید: “فئودور داستایفسکی”، سوال بعدی شما می‌تواند این باشد که “او در سراسر عمرش چند کتاب نوشته است؟”بدون این‌که نیاز باشد نام داستایفسکی را تکرار کنید، هوش مصنوعی دستیار گوگل با توجه به جریان مکالمه‌، تشخیص می‌دهد که ضمایر جمله‌ی شما به چه کسی ارجاع دارد.

Telegram_Ad

❤️ ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

    این مطلـــــب را با دوستـــــان خـــــود به اشتـــــراک بگذاریـــــد

سید علی عترتی

برنامه نویس, طراح وب و بازی ساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *