ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

سامسونگ حافظه‌های GDDR6 را تا ۲۰۱۸ عرضه می‌کند.

در حال حاضر، سریع‌ترین پهنای باند حافظه‌ی کارت‌های گرافیکی، تکنولوژی High Bandwidth Memory (روی کارت‌های AMD)‌ و GDDR5X (روی کارت‌های انویدیا) هستند. در حالی که بیشتر افراد انتظار دارند نسل بعدی High Bandwidth Memory یعنی HBM2 قدم بعدی در افزایش پهنای باند حافظه‌ی کارت‌های گرافیک باشد، این طور که به نظر می‌رسد، قرار است حافظه‌های GDDR6 زودتر عرضه شوند.

طبق خبری که وب‌سایت Computer base منتشر کرده، سامسونگ می‌خواهد حافظه‌های GDDR6 را تا سال ۲۰۱۸ میلادی عرضه کند. این حافظه‌ها قرار است پهنای باندشان برابر با ۱۴ تا ۱۶ گیگابیت در ثانیه باشد.

GDDR6-Samsung-1-768x432

در حال حاضر، یک کارت RX 480 شرکت رادئون و GTX 1070 انویدیا که هر دو حافظه‌ی GDDR5 دارند، می‌توانند حدودا با سرعت ۷ تا ۸ گیگابیت در ثانیه داده جابه‌جا کنند. یک کارت GTX 1080 هم که حافظه‌ی GDDR5X دارد، پهنای باندش برابر با ۱۰ گیگابایت است. در نتیجه کارتی با پهنای باند حافظه‌ی ۱۴ تا ۱۶ گیگابیت می‌تواند پیشرفت بسیار بزرگی را در کارت‌های گرافیک رقم بزند.گفته می‌شود که در ابتدای عرضه‌ی حافظه‌های GDDR6 پهنای باند برابر با ۱۴ گیگابیت خواهد بود و این مقدار تا سال ۲۰۲۰ به ۱۶ گیگابیت می‌رسد. ولتاژ حافظه‌های GDDR6 برابر با ۱٫۳۵ ولت خواهد بود که دقیقا با حافظه‌های GDDR5X یکسان است.

Telegram_Ad

❤️ ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

    این مطلـــــب را با دوستـــــان خـــــود به اشتـــــراک بگذاریـــــد

سید محمد عترتی

برنامه نویس، بازی ساز و طراح لوگو، بنر و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *