ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

تیم کوک تایید کرد: اپل روی نرم‌افزار ماشین‌های خودران کار می‌کند

برای اولین‌بار در سال‌های گذشته، تیم کوک مدیرعامل شرکت اپل تایید کرد که این شرکت در حال ساخت تکنولوژی بخصوصی است که برای راه‌اندازی ماشین‌های خودران به کار می‌رود. کوک در مصاحبه‌ای با خبرگزاری بلومبرگ گفته است که شرکت بر روی سیستم‌های خودکار تمرکز کرده است. ظاهرا این پروژه که در حوزه ماشین‌های خودران تعریف شده و نرم‌افزاری به حساب می‌آید به عنوان یک پروژه بسیار بزرگ در حوزه هوش مصنوعی شناخته می‌شود.

مدیرعامل اپل این پروژه را از پروژه‌های مهم و مرکزی اپل دانسته و گفته هنوز مشخص نیست به چه محصول نهایی منجر خواهد شد.

طبق گزارش‌هایی که در سال‌های گذشته در اختیارمان قرار گرفته اپل علاقه بسیاری به مشارکت در حوزه ماشین‌های خودران نشان داده است. پیشتر گمان می‌کردیم اپل قصد دارد یک خودروی خاص که با هوش مصنوعی کار می‌کند و به شکل خودکار هدایت می‌شود بسازد اما مدتی بعد مشخص شد سرمایه‌گذاری اصلی اپل محدود به حوزه نرم‌افزاری این خودروها باقی مانده است.

ظاهرا اپل بیش از هزار مهندس را برای کار روی پروژه تایتان (پروژه مربوط به ماشین‌های خودران) استخدام کرده اما پس از تغییر تصمیم و تمرکز اپل بر مسائل نرم‌افزاری، همکاری بخش قابل‌توجهی از این تیم با اپل پایان یافت.

طبق آنچه اعلام شده، ماشین‌های خودران صرفا یکی از سه پروژه بزرگ تغییرات اپل است. دو پروژه دیگر اپل مربوط به سرویس‎های هم‌سفری و برق‌رسانی می‌شود.

Telegram_Ad

❤️ ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

    این مطلـــــب را با دوستـــــان خـــــود به اشتـــــراک بگذاریـــــد

سید علی عترتی

برنامه نویس, طراح وب و بازی ساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *