ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

تولد دوباره هتل‌های تاریخی با فناوری ال‌‌جی.

هتل‌های تاریخی مکانی مناسب برای مسافران امروزی است که به دنبال فرار از فشار و شلوغی زندگی روزمره‌اند. این هتل‌ها نوع متفاوتی از هتل‌‌های لوکس را به نمایش می‌گذارند و تجربه‌ای متفاوت برای مسافران و مردم محلی محیا می‌کنند. هرچند قدمت و طراحی سنتی این هتل‌ها همان گونه که برای بسیاری جذاب است برای بسیاری از افراد که به امکانات هتل‌های لوکس عادت کردند می‌تواند مشکل بزرگی به نظر بیاید. بخاطر همین هتل‌های سنتی با یک چالش جدی روبرو هستند که چگونه در عین حفظ ظاهر قدیمی خود امکانات بروزی را ارائه دهند.

هتل‌های تاریخی بدنبال مهمان نوازی و ارائه بهترین خدمات به مشتریان خود هستند و در عین حال برای پیشرفته کردن امکانات بدون از دست دادن سیستم سنتی تلاش می‌کند. به هرحال مهمترین چیزی که مهمانان را به به این هتل‌ها می‌کشاند ظاهر تاریخی آنها است پس نمی‌توان این فاکتور مهم را فدای نوسازی امکانات هتل کرد.

بعضی از این امکانات به راحتی با سیستم هتل ترکیب می‌شوند. وسایلی مثل تلویزیون، یخچال و تلفن نه تنها با هر مدل هتل سنتی هماهنگ هستند بلکه هیچ گونه مشکلی نیز در ظاهر و دکور آنها به وجود نمی‌آورند. در کنار این وسایل، فناوری‌هایی مثل وای‌فای نیز تقریبا در تمام هتل‌های تاریخی یافت می‌شود. بیشترین دلیل استفاده از این وسایل نصب راحت و تاثیر بسیار کم آنها روی محیط اطرافشان است. هرچند “نصب آسان” تنها دلیل فراگیر شدن آنها نیست. بسیاری از وسایل و فناوری‌هایی که ما برای زندگی روزمره به آنها نیاز داریم نیاز به خلاقیت و ایده‌پردازی متفاوتی دارند تا بتوانند با محیط هتل‌های تاریخی هماهنگ شوند.

یکی از امکاناتی که به سختی می‌توان با هتل تاریخی ترکیب کرد سیستم پیشرفته کنترل دمای هوا است. متاسفانه این فناوری غیرقابل چشم‌پوشی است و برای هر هتلی که می‌خواهد دمای هوای متعادلی را در اختیار مهمانان قرار دهد یک امر ضروری است. با وجود ضروری بودن این وسیله، هنوز نحوه نصب و ظاهر این وسایل، بسیاری از صاحبان هتل‌های سنتی را دل‌زده می‌کند. بسیاری از این ساختمان‌ها قبل از سیستم مدرن آب رسانی و کنترل هوا بنا شده‌اند و حتی بناهای کمی مدرن‌تر نیز با مشکل مکانی برای نصب این وسیله روبرو هستند.

نصب و راه‌اندازی سیستم‌های کنترل هوای مدرن بسته به منطقه هتل با مشکلات مختلفی روبروست. اول اینکه نصب این دستگاه نیاز به برنامه‌ریزی دقیقی برای ورودی و خروجی‌ها دارد تا کمترین اثر ممکن را روی نمای ساختمان بگذارد. مسئله مهم دیگه محل قرارگیری بدنه دستگاه است. بسیاری از هتل‌های قدیمی توانایی تحمل این وزن سنگین بر روی پشت بام خود را ندارند. و در آخر اینکه مسئله سروصدای این دستگاه نیز بسیار مهم است و باید تا آنجا که می‌شود کم صدا باشد تا مزاحم مهمانان نشود. مسئله مصرف انرژی نیز به خودی خود مهم است ولی نگرانی‌هایی که ذکر شد مهم‌ترین دغدغه هتل‌داران است.

Room1-1

باشگاه موتور شیکاگو که در سال ۱۹۲۸ تاسیس شده بود در سال ۱۹۷۸ بعنوان میراث ملی در آمریکا شناخته شد. این ساختمان با توجه به قدمت خود در سال ۲۰۱۵ تحت عملیات بازسازی گسترده‌ای قرار گرفت. بمنظور اضافه کردن امکانات جدید و در عین حال حفظ بافت سنتی ساختمان، مدیر این باشگاه پیمانکاری تهویه هوای این مجموعه را بعهده شرکت ال‌جی گذاشت. پس از بررسی ساختمان، تیم طراحی دستگاه‌های مولتی وی ال جی سری ۴ (LG Multi V IV) را بعنوان مناسب‌ترین گزینه برای تهویه هوای این ساختمان در نظر گرفت.

پروژه نصب موفقیت آمیز سیستم کنترل هوا در باشگاه موتوری شیکاگو نشان داد که می‌توان با حفظ بافت قدیمی امکانات جدیدی نیز به اینگونه هتل‌ها اضافه کرد و بر این چالش بزرگ غلبه کرد. تجربه این پروژه می‌تواند برای دیگر هتل‌های تاریخی نیز استفاده شود و استاندارد‌های آنها را مثل هتل‌های ۵ ستاره امروزی ارتقا دهد. با دارا بودن این فناوری‌‌ها، این هتل‌ها می‌توانند موقعیت خود را نسبت به هتل‌های پیشرفته بسیار بهتر سازند. افزایش اینگونه هتل‌ها امکان جذب توریست را بیشتر می‌کند و به توریست‌ها این امکان را می‌دهد تا با فرهنگ آن مکان بیشتر آشنا شوند.

Telegram_Ad

❤️ ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

    این مطلـــــب را با دوستـــــان خـــــود به اشتـــــراک بگذاریـــــد

سید محمد عترتی

برنامه نویس، بازی ساز و طراح لوگو، بنر و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *