ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

اپرا مرورگرهایش را با قیمت ۶۰۰ میلیون دلار می‌فروشد.

در کنار حضور فعال چندین بازیگر بزرگ در بازار مرورگرهای وب، اپرا همیشه سرش پایین است و کار خودش را می‌کند. مرورگرهای دسکتاپ و موبایل اپرا با ارایه‌ی بعضی امکانات خاص و جالب کم‌وبیش مخاطبان خود را دارند و به‌طور خاص مرورگر موبایل اپرا به‌خاطر قابلیت‌های فشرده‌سازی داده محبوبیت ویژه‌ای نزد کاربران دارد.

این معامله شامل درآمدهای تبلیغاتی اپرا نمی‌شود و این شرکت تصمیم گرفته تجارت خود را در زمینه‌ی تبلیغات همچنان در اختیار داشته باشد.

اما این شرکت از مدتی پیش تصمیم گرفته رقابت در بازار مرورگرها را رها کند و در همین راستا به‌تازگی با یک گروه خریدار چینی به توافق رسیده تا مرورگرهای موبایل و دسکتاپ خود را به قیمت ۶۰۰ میلیون دلار بفروشد.

البته ناگفته نماند این معامله شامل درآمدهای تبلیغاتی اپرا نمی‌شود و این شرکت تصمیم گرفته تجارت خود را در زمینه‌ی تبلیغات همچنان در اختیار داشته باشد و ادامه دهد.

یکی از سرمایه‌گذاران اصلی در این گروه «خریداران چینی»،‌ شرکت Kunlun Tech Co است که در پکن بازار اپلیکیشن اندرویدی ۱Mobile را در دست دارد. این شرکت همچنین فروشگاه نرم‌افزارهای دسکتاپی Brothersoft را مدیریت می‌کند. به جز این شرکت گفته می‌شود نام شرکت Qihoo 360 هم در میان خریداران چینی اپرا دیده شده است.

البته در کنار مرورگرهای دسکتاپ و موبایل، اپرا تکنولوژی‌ حریم خصوصی، چندین گواهینامه و همچنین سهم خود از شرکت nHorizon را هم می‌فروشد. nHorizon هم یک شرکت چینی است که در زمینه‌ی توسعه‌ی مرورگرهای وب فعالیت می‌کند.

کانال تلگرام ای ام 1382

❤️ ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

    این مطلـــــب را با دوستـــــان خـــــود به اشتـــــراک بگذاریـــــد

سید علی عترتی

برنامه نویس, طراح وب و بازی ساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *