ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

اسکایپ بزودی روی ویندوز فون ۸ و ۸٫۱ کار نخواهد کرد.

اواخر بهار سال ۲۰۱۱ میلادی، شرکت مایکروسافت نرم‌افزار اسکایپ را به قیمت ۸٫۵ میلیارد دلار خریداری کرد. مایکروسافت که درآمدش از ایده‌های ثبت شده‌ی اندرویدی خود، بیشتر از درآمد این شرکت از فروش گوشی‌های ویندوزی است، قصد داشت تا از اسکایپ برای افزایش محبوبیت گوشی‌های ویندوزی یا دیگر دستگاه‌های‌اش مثل ایکس‌باکس استفاده کند. ماه گذشته، مایکروسافت خبر داد که از ماه اکتبر امسال (مهر ماه) دیگر اسکایپ را روی ویندوزهای ۸ و ۸٫۱ و اندرویدهای قبل از نسخه‌‌ی ۴٫۰٫۳ بروزرسانی نخواهد کرد.

استفاده از اسکایپ به طور کلی رو دستگاه‌هایی که ویندوز فون ۸ و ۸٫۱ دارند متوقف خواهد شد.

این شرکت به تازگی گفته است که از اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی، استفاده از اسکایپ به طور کلی رو دستگاه‌هایی که ویندوز فون ۸ و ۸٫۱ دارند و هم‌چنین گوشی‌های اندرویدی قدیمی کار نخواهد کرد. حتی استفاده از اسکایپ از ماه اکتبر تا سال آینده‌ی میلادی، روی این دستگاه‌ها با محدودیت‌هایی همراه خواهد بود.

در حال حاضر، اسکایپ ساختاری P2P دارد؛ یعنی کاربران به صورت مستقیم به یکدیگر متصل می‌شوند. با این حال، مایکروسافت می‌خواهد کلا ساختار این نرم‌افزار را عوض کند و از این پس، کاربران از یک سرور ابری برای اتصال به یکدیگر استفاده خواهند کرد. این تغییر اساسی، طبق گفته‌ی مایکروسافت قرار است کیفیت تماس‌ها را بهتر کند.

Telegram_Ad

❤️ ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

    این مطلـــــب را با دوستـــــان خـــــود به اشتـــــراک بگذاریـــــد

سید علی عترتی

برنامه نویس, طراح وب و بازی ساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *