ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

ارزش بازار نینتندو از سونی بیشتر شد؛ Pokémon GO شرایط بازار بورس را تغییر داد

«پوکمون» (Pokemon) یکی از عنوان‌های محبوب شرکت نینتندو به حساب می‌آید که طرفداران بسیار زیادی دارد. همین موضوع باعث شد که عرضه‌ی بازی «پوکمون گو» (Pokémon GO) تاثیرات مثبتی روی این شرکت بگذارد. براساس آمار منتشر شده، این بازی آن‌قدر طرفداران پیدا کرده که ارزش سهام نینتندو از سونی هم بیشتر شده است.

نموداری درباره‌ی در این موضوع منتشر شده که در آن اطلاعات جالبی وجود دارد. در این نمودار مشخص شده که ارزش بازار شرکت سونی همیشه بیشتر از نینتندو بوده است؛ اما عرضه‌ی بازی Pokemon Go باعث شده که ارزش نینتندو به یک‌باره از سونی بیشتر شود. حتی ارزش بازار نینتندو همچنان در حال افزایش است و فاصله‌ی خودش را از ارزش بازار سونی بیشتر می‌کند.

nintendo_sony_bloomberg-1

عرضه‌ی بازی پوکمون گو باعث شده که ارزش سهام نینتندو ۸۶ درصد بیشتر شود که در نتیجه میلیاردها دلار به ارزش بازار این شرکت اضافه شده است. این افزایش سهم بازار باعث شده که رکورد بازار بورس ژاپن هم شکسته شود و تحول بزرگی در این بازار به وجود بیاید.

البته سوال اصلی اینجاست که این سهام چه زمانی پایدار می‌شود؟ بارها پیش آمده که ارزش سهام بسیاری از شرکت‌ها به دلیل اتفاقات این چنینی بالا رفته و پس از مدتی دوباره به حالت قبل بازگشته است؛ اما از آنجایی که بازی Pokémon GO هنوز در بسیاری از کشورهای دنیا عرضه نشده، ارزش بازار نینتندو تا مدتی دیگر افزایش پیدا می‌کند.

کانال تلگرام ای ام 1382

❤️ ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

    این مطلـــــب را با دوستـــــان خـــــود به اشتـــــراک بگذاریـــــد

سید علی عترتی

برنامه نویس, طراح وب و بازی ساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *