ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

همه چیز درباره EA Play 2018 که گذشت

سلام خدمت خوانندگان محترم ای ام.

خب همون طور که اطلاع دارید نمایشگاه E3 2018 هم با تمام خوبی و بدی هاش گذشت. خوبی هایی مثل رونمایی از بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 تا بدی هایی مثل معرفی نشدن بازی جدید از مجموعه ی Splinter Cell که فعلا به خوابی عمیق فرو رفته. با بررسی نمایشگاه E3 2018 با من همراه باشید.

خب شروع میکنیم با کنفرانس EA Play که روز شنبه نوزدهم خرداد ماه برگزار شد. اولین نکته در مورد این کنفرانس اینه که مثل سنّت سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ که این شرکت کنفرانس خودش رو به طور جداگانه از کنفرانس اصلی E3 2018 و زودتر اون رویداد اصلی برگزار کرد که دارای حواشی مربوط به خودش بود و تقریبا خالی از سورپرایز های بزرگ مثل نمایشگاه مایکروسافت بود که در این مطلب به این کنفرانس بیشتر می پردازیم.

در ابتدا به سراغ بازی مورد انتظار Anthem میریم. بازی ای که جدیدترین اثر استودیوی خوش نام بایوور به حساب میاد که بعد از افتضاحی که بازی Mass Effect Andromeda با انیمیشن های بسیار ضعیف و گیم پلی نه چندان درخور این مجموعه ی خاطره انگیز، به وجود آورد، فعلا تنها امید استودیوی بایوور برای بازگشت به جایگاه ویژه ی قبلیش به شمار میاد و از این لحاظ بازی ای به شدّت مورد انتظار هست.

خب، اما این انتظار چندان هم به صورت مثبتی نیست و به نوعی موفقیت بازی در هاله ای از ابهام قرار داره و بازیکن ها و منتقدان بیشتر منتظر دیدن نتیجه ی این ریسک برای نیاز به اتّصال دایِمی بازی به اینترنت و قرار دادن پروتاگونیست اصلی در هیبت هیولا های تمام فلزی و قابلیت پرواز کردن درون بازی هستند. امّا مهمترین نگرانی منتقدان در مورد بازی به گیم پلی نه چندان روان و تمرکز بیش از حد بازی بر روی گشت در محیط و محیّا نبودن استاندارد های لازم نسبت به شاهکار های قبلی این استودیوی خوش نام کانادایی برمی گرده.

اما در کل Anthem بازی بدی نیست و یا حداقل این موضوع تا زمان انتشار بازی در تاریخ سوم اسفند ماه سال جاری مشخص نیست. شما میتوانید تریلر سینماتیک این بازی را در اینجا و اولین گیم پلی رسمی منتشر شده از آن را، در اینجا مشاهده کنید و دانلود نمایید.

 

دومین بازی ای که امروز بهش میپردازیم بازی Battlefield V دیگر اثر مورد انتظار از کمپانی Dice به شمار میرود که امسال پس از حمایت دو ساله از

Battlefield 1 دیگر وقت آن بود که این سری پس از آخرین باری که در زمان یکی از دهشتناک ترین جنگ های تاریخ بشریت روایت شد (یعنی در سال ۲۰۰۹ و بازی Battlefield 1943) باز به آن دوران برگشته و ما شاهد روایت چهره ای دیگر از این جنگ خون آلود بشریت باشیم.

بازی قبلی کمپانی دایس بازی Battlefield 1 بود که در اون شاهد جنگ جهانی اول و مکانیک های گیم پلی جدیدی مثل وسایل نقلیه جدید اعم از انواع تانک و هواپیما های جنگی بودیم که به همراه سناریو های داستانی بازی جلوه ای تازه به این سری مورد توجّه

افزودند؛ سیستم دیگر بازی که دارای تنوع بود سیستم نام گذاری سربازان بازی بود که در هر بار مرگ بازیکن در حین عملیات نام سرباز تحت کنترل با تاریخ تولد و مرگ بر روی صفحه ی نمایشگر به نمایش در می آمد که نوعی حس عذاب وجدان رو به بازیکن القاء میکرد.

از این موارد که بگذریم، میرسیم به Battlefield V بازی ای که تا به حال و پیش از انتشار افراد زیادی رو مشتاق خودش کرده و نوید بزرگترین بازی شرکت دایس رو میده که به لطف جریان داشتن بازی در جنگ جهانی دوم و باز بودن دست سازنده ها در خلق لحظات ماندگار بهتر هم میشه.

خب، اولین چیزی که از Battlefield V میخواهم برای شما بازگو کنم وجود حالت Grand Operation و به نوعی گسترده شدن اون هست و اخیرا ویدیویی با این حالت در نقشه ی Narvik که محیطی برفی هست به نمایش دراومده که شما میتونید اون رو در اینجا تماشا کنید؛ لازم به ذکره این ویدیو در اصل جنبه تبلیغاتی برای درایور های Game Ready انویدیا رو داشته و از تنظیماتOptimal  بهره می برد.

وجود حالت بتل رویال که این روز ها و با درخشش Fortnite و بازی های دیگر مانند PUBG به یکی از پنجره های اصلی اینترنت تبدیل شده در بازی جدید Battlefield V تأیید شده است و قرار بر بزرگتر بودن این حالت حتی از حالت Grand Operation نیز بنا شده است و قرار است این سری با عظمت را به رقیب اصلی بازی های ذکر شده در بالا نیز تبدیل کند.

نوبتی هم که باشد نوبت میرسد به حالت دیگر Battlefield V که مانند گذشته همچنان در روح و ریشه ی این بازی رخنه کرده است چیزی نیست جز حالت داستانی بازی با تمام لحظات خاطره انگیزی که از این مجموعه به یاد داریم؛ امّا این بار این حالت قرار است به بررسی جنبه های انسانی جنگ و به قول معروف”احساسات در بطن جنگ” بپردازد که شاید موضوعی ناشناخته و البته پرریسک برای این کمپانی بزرگ باشد؛ نا گفته نماند که در زمانی که اکثر شرکت ها و مافیای بازی، مسیر این صنعت را به سمت حالت های آنلاین و جذاب تر برای بازیکنان جوان تر می کشانند،کمپانی دایس با این اقدامات خود و پررنگ تر کردن حالت داستانی در قسمت جدید این مجموعه، پیامی را به من و شما میرساند و آن پایبندی به ریشه ها تا آخرین جوهره ی وجود است که در حال حرکت در مسیری کاملاً در تضاد با شوتر دیگر پربحث این روزها یعنی Call of Duty است که بخش داستانی را به طور کامل از بازی جدید مجموعه ی خود (یعنی Black Ops 4) حذف کرده اند.

شما میوانید این بازی مورد انتظار را در تاریخ بیست و هفتم مهر ماه سال جاری تهّیه کنید.

 

و امّا فارغ از غوغای Battlefield V و کمپانی دایس، به بخش سرگرمی های EA Sports میرسیم که بی جنجال به معرفی جدیدترین محصول فوتبالی خود یعنی Fifa 19 و انتشار جام جهانی برای Fifa 18 پرداختند؛ یکی دیگر از خبر های مهم این کنفرانس این بود که بازیکنان میتوانند بازی Fifa 18 را تاریخ مشخّصی (یعنی بیست و پنجم خرداد ماه) به صورت رایگان بازی کرده و لذت ببرند و البته ناگفته پیداست که این عمل EA برای اعتبار بخشیدن بیشتر به بازی خود و البته بازی های جام جهانی است که در آن شاهد طراحی دقیقی از ورزشگاه ها، هواداران و بازیکن های تیم های مختلف هستیم. از موارد تغییر در بازی میتوان به طبیعی تر شدن گیم پلی آن و دقیق تر شدن طرّاحی چهره ی افراد مطرح اشاره کرد.در پی اتمام قرارداد کمپانی کونامی در قبل برخورداری از لیگ قهرمانان اروپا در بازی PES، کمپانی EA Sports فرصت را غنیمت شمرد و پس از مدّت ها این حالت بازی دوست داشتنی را به بازی دوست داشتنی خود آورد.

بازی Fifa 19 رسماً در تاریخ ششم مهرماه سال جاری منتشر میشود که شما می توانید تریلر این بازی را در اینجا تماشا کنید.

 

از بازی های معرفی شده در حاشیه ی نمایشگاه EA Play میتوان به انتشار نسخه ی جدید سری خوش آوازه ی Command & Conquer بر روی پلتفرم های همراه اشاره کرد که بر روی حالت یک به یک تمرکز دارد و شاهد بازی کردن آن توسط دو تن از بازیکن های حرفه ای Starcraft بودیم؛ این بازی برای انتشار در اوایل سال ۲۰۱۹ برنامه ریزی شده است و هم اکنون مرحله ی Pre-Alpha آن در دسترس است.

دیگر بازی مورد انتظار این بخش بازی مستقل Sea of Solitude است که جز بازه زمانی انتشار آن در اوایل سال ۲۰۱۹ اطلاعات دیگری از بازی انتشار نیافته است.

بازی بعدی، یکی از آن بازی هایی ست که نسخه ی اول آنها موفق به دریافت دستاورد های هنری زیادی شده اند و امسال قرار است ماجراهای شخصیت اصلی آن ادامه پیدا کند.

در بازی Unravel 2 ما با یارنی که در طوفان دریایی همه چیز خود را از دست داده است دوباره همراه شده و این بار دوستی داریم که میتوان با او به صورت Co-Op بازی را در ماجراجویی ای به سبک پلتفرمر به پایان رساند.

بازی Unravel 1 که اولین پروژه و شناخته شده ترین بازی EA Originals به شمار می آید به همراه نسخه ی دوم آن، هم اکنون برای تجربه بر روی پلتفرم های اصلی آماده است. شما میتوانید تریلر گیم پلی این بازی را در اینجا تماشا کنید.

و بالأخره میرسیم به بازی های سالانه EA که عبارت اند از بازی های NFL و NBA Live و البته فیفا که در بخش های قبلی به طور مفصّل به آن پرداخته شد.

ولی در این بخش به توضیح مختصری اکتفا میکنم؛

بازی NBA Live 2019 دارای بخش حرفه ای به نام The One است که اولین بار در سال قبل معرفی و به اجرا گذاشته شد. در این نسخه شاهد سیستم شخصی سازی بازیکن ها و اجرای مسابقات در داخل و خارج سالن هستیم که نوید از بخش بسکتبال خیابانی میدهد.

شما میتوانید این بازی را در تاریخ شانزدهم شهریور

خرید کرده و تریلر آن را در اینجا به تماشا بنشینید.

بازی دیگر از سری NFL یا همان فوتبال آمریکایی خودمان است؛ بازی ای که فعلا اطلاعات خاصی از آن منتشر نشده و قرار است امسال بر خلاف سال های پیشین به پلتفرم PC نیز بیاید و در سال آینده ی میلادی منتشر خواهد شد که شما میتوانید تریلر آنرا از اینجا مشاهده نمایید.

و حالا نوبت میرسد به بخش Star Wars در نمایشگاه EA Play که در طی سال ها یکی از بخش های جذاب این کنفرانس بوده و بعضاً نیز دارای تلاش های نافرجام در پی کسب درآمد زیادی بوده است؛ به هرحال محتویات جدیدی برای بازی Star Wars Battlefront 2 در این نمایشگاه معرفی شد که در بین آنها میتوان به محتویات مربوط به هان سولو و بخش هانت (با الهام از بازی اول) اشاره کرد. همچنین معرفی بخش های جدیدی مثل Clone Wars و حالت های Starfire و Sand Box صورت گرفت.

از Hero های بخش جنگ های کلونی میتوان از وجود شخصیت هایی مثل ژنرال گریوس، کنت دوکو، آناکین اسکای واکر یا حتی اوبی وان کنوبی در بطن داستان اطمینان حاصل کرد.

همچنین بازی جدید کمپانی Respawn به نام Jedi Fallen Order در دست ساخت است و میتوان داستان بازی را در زمانی که دارث ویدر در حال شکار جدای ها بود تصور کرد.

گفته میشود این بازی در تعطیلات سال ۲۰۱۹ برای هر سه پلتفرم مقصد عرضه میشود.

این بود چکیده ی کنفرانس EA Play 2018 که امیدوارم لذّت برده باشید.

Telegram_Ad

ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

    این مطلـــــب را با دوستـــــان خـــــود به اشتـــــراک بگذاریـــــد.

مهدی کمالی

علاقه مند به بازی های RPG و مخصوصا اونایی که آزادی عمل بسیاری در اختیار بازیکن قرار میدن. خوره ی بازی و کسی که در روز بیش از 10 ساعت به انجام این کار میپردازه. بله؛ من مهدی کمالی هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.