ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

نگاهی به کنفرانس Microsoft در E3 2018

نگاهی به کنفرانس Microsoft در E3 2018

سلام به شما خوانندگان وبسایت اینترنتی ای ام.

نمایشگاه E3 امسال برای کمپانی مایکروسافت نوعی سکوی پرتاب به حساب میامد؛ سکویی که اگر فیل اسپنسر و دیگر اعضای این کمپانی از آن برای پرش استفاده نمی کردند شاید باید با خاطرات تلخ نسل ۸ را بدرود می گفتند. با ما در بررسی این کنفرانس همراه باشید.

در ابتدا می خواهیم نگاهی به بازی های First Party منتشر شده توسط کمپانی مایکروسافت داشته باشیم:

Halo Infinite: نسخه ی جدید سری بازی های هیلو که به نوعی پرچم دار و نشانه ی کنسول Xbox به حساب میان و مقامی مثل کراش برای پلی استیشن رو دارا می باشن. نسخه ی جدید این سری با نام “هیلو: بی نهایت” در کنفرانس E3 2018 برای دارندگان کنسول ایکس باکس معرفی شد؛ این نسخه که قرار است وضعیت نه چندان مطلوب بازی هیلو را در سال ۲۰۱۵ و بازی “نگهبانان” درست کند، همچنین دارای مدّت زمان گیم پلی بیشتری نیز هست که نشان دهنده ی عکس العمل درست سازنده ها به بازخورد های بازیکنان است. این بازی که در حال ساخت با موتور جدید شرکت Industries 343 (توسعه دهنده ی بازی) است فعلاً زمان مشخصّی برای عرضه ندارد. و شما میتوانید تریلر آنرا در اینجا تماشا کنید.

بازی Halo Infinite معرفی شد [E3 2018]

Ori and the Will of the Wisps: نسخه ی دوم بازی Ori که اولین بار این دنیای رنگارنگ را در سال ۲۰۱۵ به پیش چشمانمان آورد، امسال نیز همانند ماه مارس سه سال پیش غوغا به پا کرد و همگان را محسور زیبایی خود کرد؛ امّا متأسفانه برای این بازی زیبا تاریخ انتشاری منتشر نشده بنابراین به تریلری کوتاه بسنده می کنیم.

بازی Ori and the Will of the Wisps به طور کامل معرفی شد [E3 2018]

We Happy Few: دلیل اینکه این بازی را First Party می نامیم، این است که مایکروسافت در نمایشگاه خود و در اقدامی جنجالی اقدام به خرید چند استودیوی بازی سازی کرد که استودیوی Compulsion Games نیز از این قاعده مستثناء نبود. به هر حال، این بازی بقاء و نقش آفرینی که المان هایی هم از بازی Bioshock به ارث برده است؛ این بازی جالب که اولین بار در کنفرانس E3 2016 معرفی و چندی پیش دارای Early Access شد، آماده ی انتشار در نوزدهم مرداد ماه ۹۷ خواهد بود و شما میتوانید تریلر این بازی را در اینجا تماشا کنید.

تاریخ انتشار بازی We Happy Few مشخص شد [E3 2018]

Metro Exodus: دیگر بازی شوتر اوّل شخص معرفی شده در نمایشگاه مایکروساف در E3 2018 است که توسط کمپانی های ۴A Games و Deep Silver در حال تکمیل است؛ این بازی به عنوان سومین بازی در مجموعه ی مترو به شمار میرود که دو سال پس از وقایع “Last Light” در جریان است؛ شخصیّت اصلی بازی بازی،آرتیوم، باید از انواع محیط های کشنده و دردسرساز و دشمنان گوناگون نجات یابد و برای حفظ بخش های باقی مانده ی کشور بجنگد و با بازماندگان دیگر همکاری کند.

پیرامون این بازی هیجان انگیز که روز سوم اسفند ۹۷ منتشر خواهد شد، تریلری منتشر شده است که امیدوارم از آن لذّت ببرید.

تریلر جدید بازی Metro Exodus منتشر شد [E3 2018]

Sea of Thieves: دیگر بازی انحصاری کمپانی Microsoft که از آن به عنوان بازی میان رده یاد میشود و متأسفانه در هنگام انتشار عملکرد خوبی را از خود نشان نداد؛ آمّا ممکن است انتشار این بسته های الحاقی جدید برای بازی به پرطرفدار شدن دوباره ی آن کمک کند.

بسته‌های الحاقی جدید بازی Sea of Thieves معرفی شد [E3 2018]

Crackdown 3: این بازی که دیگر حساب تأخیر هایش دارد از دست درمی رود، دیگر قرار است که در سال جاری شمسی و در ماه های بهمن و اسفند روانه ی بازار شود. گفته میشود این بازی که از زمان معرفی اش در E3 2014 تا به حال ۵ بار تأخیر خورده است، قرار است دارای فیزیک عالی ای باشد و در بخش چند نفره از سیستم ابری برای ذخیره ی خراب کاری های بازیکن استفاده کند! برای این بازی که در حال ساخت توسط سه کمپانی است، تریلر جدیدی منتشر شده است که می توانید آنرا در اینجا مشاهده کنید.

تریلر جدیدی از بازی Crackdown 3 منتشر شد [E3 2018]

Tales of Vesperia Definitive Edition نسخه ی Definitive Edition بازی Tales of Vesperia است که در سال ۲۰۰۸ منتشر شده بود و نسخه ی دهم سری بازی های Tales به شمار میرود؛ تاکنون برای نسخه ی جدید این بازی موفّق تاریخ انتشاری در نظر گرفته نشده است.

بازی Tales of Vesperia: Definitive Edition معرفی شد [E3 2018]

Forza Horizon 4: چهارمین و جدیدترین نسخه از سری Horizon بازی های Forza است که از محبوب ترین سری بازی های سبک ریسینگ به شمار میرود؛ این بازی جذّاب که دارای سیستم آب و هوای متنوعّی است برای بار اوّل پای سیستم فصل ها رو به این سری باز کرد! جریانات و مسابقات بازی در زمین های سرسبز و حاصل خیز کشور بریتانیا اتفاق خواهند افتاد و این بازی دارای XBOX Game Pass نیز خواهد بود. این بازی در دهم مهر ماه به ویترین مغازه ها خواهد آمد و شما میتوانید تریلر این بازی زیبا در اینجا تماشا کنید

بازی Forza Horizon 4 معرفی شد [E3 2018]

Gears 5: این سری که در طی شوخی سازندگان با توییتر ها دچار تغییر نام رسمی شده است و از Gears of War به Gears تبدیل شده است، با انتشار تریلی به صورت رسمی از نسخه ی پنچم بازی با کنترل شخصیت “دیاز” رونمایی شد؛ در این نسخه دوباره قرار شاهد تنش ها و خطراتی که در نسخه ی های قبلی (۳ و۲ و۱) متوجّه انسان ها بود دست و پنجه نرم کنیم؛ این نسخه قرار است ما را به محیط های متفاوت برفی و یخ زده ببرد و دارای یکی از بهترین گرافیک ها روی کنسول Xbox One X باشد؛ در این قسمت ما با دشمنان تاریک تر و خشن تری رو به ور خواهیم شد. شما می توانید تریلر سینماتیک این بازی را در اینجا به تماشا بنشینید و مشاهده کنید که لوگوی بازی نیز دست خوش تغییر شده است.

بازی Gears of War 5 معرفی شد [E3 2018]

(The Delicious Last Course DLC (Cuphead: و حالا میرسیم به بازی دوست داشتنی کاپ هد که قطعاً دارای طرفدار های خاص خودش است و از بهترین نمونه های پلتفرمر فانتزی به شمار میرود؛ در طی تریلری غیر منتظره شاهد معرفی DLC جدیدی برای این بازی بودیم که جزیره ای جدید، شخصیتی جدید و جادو های جدیدی را نیز به بازی اصافه میکند. شما میتوانید این تریلر را نگاه کرده و سپس به خواندن چکیده ای بازی بپردازید:

“بازی کاپ هد بازی ای تفننی است که البته با داشتن مراحل چالش برانگیز و باس فایت های رنگارنگ شما را به دنیایی پر از شگفتی های خلق شده توسط برادران سازنده ی آن می برد؛ شما در این بازی می توانید در نقش یکی از شخصیت های Cuphead و Mugman به بازی بپردازید. این برادران شیطون، با باخت در شرط بندی ای که با شیطان داشته اند، حال باید با جمع کردن جادو های مختلف در برابر دیگر افراد مقروض به شیطان مقاومت کرده و طلب شیطان را از آنها بگیرند تا روح خودشان توسط شیطان جمع آوری نشود.”

بسته الحاقی The Delicious Last Course بازی Cuphead معرفی شد [E3 2018]

– بازی های مهم معرفی شده Third Party:

خب، شاید موردانتظار ترین بازی معرفی شده در این کنفرانس بازی Fallout 76 باشد. بازی Fallout 76 پنجمین بازی اصلی در مجموعه است که قرار است این مجموعه را به خطرناک ترین دوران خود ببرد؛ یعنی ۲۵ سال پس از انفجار بزرگ اتمی. در این دوران خطرناک قرار است که درهای Vault 76 باز شود و افراد مهم ذخیره شده در آن باری دیگر بر سطح زمین تب کرده که در اثر فعالیت های انسان های بی فکر به مریضی بدی دچار شده است، پا بگذارند و شما به تجربه ی پیش پرداخت کل سری بردازید.

همان طور که حدس زدید، قرار است در این بازی موجودات را در بدترین حالت خود در طول کل سری ملاقات کنیم؛ مورچه هایی به اندازه ی سوسک، سوسک هایی به اندازه ی موش، موش هایی به اندازه ی مار ، مار هایی به اندازه سگ و سگ هایی به اندازه ی اسب.

چیزی که در این دنیای مریض از همه بیشتر هوادار شماست، کسی نیست جز “همسایه” ی شما و همکاری ای که بین شما شکل میگیرد.

در این بازی شما قرار است همراه با ۳ نفر دیگه تشکیل تیم بدید و با همدیگه به شکار هیولاها و مراحل مختلف داستانی و غیر داستانی برید.

شما می توانید این بازی را در تاریخ ۲۵ خرداد ماه پیش خرید کنید.

تماشای تریلر

جدیدترین تریلر از بازی Fallout 76 منتشر شد [E3 2018]

-دیگر بازی شگفت آوری که اتّفاقاً با نمایشی شگفت آور نیز همراه بود، بازی Cyberpunk 2077 بود. این بازی که تقریباً میتوان گفت از Cyberpunk 2020 الهام گرفته است، محصول جدید کمپانی لهستانی دوست داشتنی سی دی پراجکت رد (سازنده ی سری Witcher) است؛ در دوره ای که شرکت های معروف (مثل EA و Rockstar) به دنبال چاپیدن پول مردم بیچاره هستند و قیمت دلار سر به فلک کشیده است، این کمپانی خوش نام که پیشتر با بازی Witcher 3 اقدام به قرار ندادن قفل DRM بر روی بازی خود کرده بود، امسال اعلام کرده است که این بازی جدید نه تنها دارای محتویات اضافی رایگان خواهد بود بلکه دارای هیچ قفلی نیز نخواهد بود و بازیکنان می توانند، در صورت علاقه به بازی، پول آنرا به صورت کمک مالی پرداخت کنند.

در روند ساخت این بازی، کشور لهستان مقدار ۷ میلیون دلار به کمپانی CD Projekt Red بودجه داده اند که نشان از اهمیت کیفیت آن برای کشور است.

در ایستگاه بعد از توضیح درمورد کمپانی سازنده ی بازی میرسیم به خود بازی؛ بازی ای که قرار است در آینده ای دور و در فضای سایبرپانکی انجام شود؛ فضایی که پر است از انواع دشمنان خطرناک، افراد سیاسی و سرباز های قاتل. بازیکن در نقش یکی از همین سرباز ها قرار دارد و باید در طی داستانی آخرالزمانی، شخصیت v (وی) را از فرش به عرش برساند و او را تبدیل به یک Mercenary معروف و افسانه ی محلی کند.

شاید در دنیایی که بی عدالتی در آن بیداد می کند و باید کشت تا زنده ماند، این بازی با روایت اوّل شخص خود برای خیلی ها جذاب باشد. قطعا ساخت یک بازی در فضای سایبرپانک (مانند آنچه در فیلم بلید رانر دیده اید) بعد از ساخت بازی ای در دوران افسانه های قرون وسطایی میتواند چلش بزرگی باشد، که خب همان طور که از تریلر ها معلوم است، کمپانی سازنده بر این چالش نیز فائق آمده است و منتظریم مانند بازی Witcher 3 (که خود من نیز از طرفداران دو آتیشه ی بازی Witcher 3 و خصوصاً شخصیت گرالت هستم) شاهد عملکردی فوق العاده از سوی این شرکت لهستانی باشیم.

تاکنون اطلاعات منتشر شده از بازی بر این قرار است که:

میتوان جنسیت شخصیّت اصلی را انتخاب کرد.

بازی شوتر اول شخص است.

بازی دارای سیستم شخصی سازی بزرگی است.

بازی دارای گرافیک بالایی است.

بازی، مانند Witcher 3، دارای انتخاب های متعدد و موثر در روند داستان بازی است و دارای المان های گسترده ی نقش آفرینی است.

تاریخ انتشار بازی مشخّص نیست.

بازی دارای مراحل اصلی و فرعی جذّابی است.

در بازی میتوان سوار نسخه ی Cyberpunk ماسل کار آمریکایی شد که نقش Roach برای Geralt را، نسبت به V (وی) اجرا میکند.

بازی ترکیبی از دنیای بلید رانر و سری بازی های Deus Ex است.

برای درک بهتر دنیای بازی میتوان به تماشای فیلم ها و انیمه هایی چون مواردی که در بالا اشاره شد و انیمه ی سریالی Akira و Ghost in Shell پرداخت.

بازی دارای هیچ صفحه ی بارگذاری ای در هنگام گشت و گذار نیست! یعنی در هنگام بازدید از تمام ۶ منطقه ی وسیع بازی، شما با هیچ صفحه ی Loading رو به رو نخواهید شد.

اطلاعات زیادی از بازی Cyberpunk 2077 منتشر شد [E3 2018]

-از دیگر اخبار کنفرانس مایکروسافت میتوان به معرفی بازی Division 2 اشاره کرد که با پخش تریلری که در اینجا میتوانید تماشا کنید و گیم پلی در اینجا، معرفی شد.

این بازی را میتوان دنباله ی بازی Division 1 دانست که ستایش منتقدین را برانگیخت و واکنش های متفاوت بازیکنان را در پی داشت؛ امّا بزرگترین ضعف آن نداشتن داستان بود که در طی سال ها و انتشار محتویات اضافه برای بازی، تا حدودی جبران شد ولی الان یوبیسافت قول حالت داستانی بزرگی برای بازی داده است که بازیکنان بیشتری را مجاب به خرید بازی کند.

اولین تریلر رسمی بازی The Division 2 منتشر شد [E3 2018]

-دیگر خبر مهم این کنفرانس را میتوان به خبر معرفی بازی Devil May Cry 5 نسبت داد که پس از گذشت قریب به ۱۰ سال از انتشار Devil May Cry 4، خبری امیدوارکننده به ادامه ی این سری را به هواداران داد. این نسخه از لحاظ ترتیب داستانی بعد از نسخه ی دوم قرار میگیرد، و قرار است در آن باری دیگر دانته را ملاقات و به بازی در نقش نرو بپردازیم؛ همچنین گمانه زنی هایی نیز در مورد حضور ویرجیل در این بازی به گوش میرسد و گفته میشود در این بازی پدر نرو (ویرجیل که پیش از این در نسخه ی سوم که نقطه ی شروع داستان بازی است، در جهنم مفقود شده بود) بازوی شیطانی او را با دست مکانیکی تعویض میکند.

در این بازی قرار است باری دیگر در نقش شخصیت های محبوب سری یعنی نرو، دانته و ویرجیل به بازی بپردازیم و البته تمرکز اصلی تریلر و داستان بر روی شخصیت نرو از دو فرد دیگر بیشتر است.

بازی Devil May Cry 5 معرفی شد [E3 2018]

-خبر دیگری که از این نمایشگاه به دستمان رسید مربوط به بازی PUBG است که قرار بر انتشار یک نقشه ی جدید و محتویات دیگر مانند لباس ها و سلاح هایی با تم تابستانی برای این بازی محبوب شد.

نقشه جدید بازی PUBG معرفی شد [E3 2018]

-بازی بعدی، Jump Force نام دارد که قرار است بر اساس انیمه های سریالی معروف ژاپنی مانند Naruto Shipudden و One-Piece روایت شود و نکته ی جالب این بازی حضور شخصیت مخوفی مانند Death Note در این بازی است که فقط بر روی داستان تأثیر دارد و شخصیّت قابل بازی نیست (که تعجّبی هم ندارد!).

بازی Jump Force معرفی شد [E3 2018]

-بازی بعدی، نسخه ی جدید مجموعه ای ست که در سال ۲۰۰۶ برای پایان دادن به سلطنت سری GTA منتشر شد ولی این کجا و آن کجا! در هر صورت، مجموعه ی Just Cause چندان بد نبود و حتّی در سال های گذشته موفق به خلق لحظات خاطره انگیز و هالیوودی بسیاری در تاریخ این صنعت شد؛ امسال قرار است نسخه ی چهارم آن پس از خوابی ۳ ساله برخیزد و با افزوده شدن طوفان های سهمگین و قابلیت های سینمایی به دستبند “ریکو رودریگز” حتّی بیش از پیش بدرخشد. این بازی برای انتشار در تاریخ ۱۳ آذر سال جاری لیست شده است.

دانلود تریلر

بازی Just Cause 4 رسما تایید شد [E3 2018]

دیگر فقط دو بازی مانده است که درباره ی آنها ننوشته ام. یکی Dying Light 2 و دیگری Shadow of Tomb Raider.

در مورد بازی Dying Light 2 فقط میتوان از یک لفظ استفاده کرد و آن هم شگفتی آفرین است؛ دلیل این شگفتی وجود حالت های انتخاب دیالوگ در بازی و سیستم پارکور بشدّت روان آن است، که لذّت فرار از زامبی های گرسنه ی این بازی را چندین و چند برابر میکند. در این بازی قرار است در هنگام روز به مبارزه انسان ها و در هنگام شب به مبارزه با زامبی های خونخوار بازی پرداخت که در نوع خود بینظیر است. امّا نکته ی عجیب بازی نبود سلاح های گرم و انجام شدن مبارزات با سلاح های سرد بود که بر خلاف رویه ی نسخه ی اوّل است و مبارزات را سخت تر میکند.

میتوانید گیم پلی آنرا در اینجا تماشا کنید.

بازی Dying Light 2 معرفی شد [E3 2018]

بازی دیگر، Shadow of Tomb Raider است؛ در این بازی چهره ی تاریک لارا مشخّص شده است و این بازی قرار است آخرین نسخه از سه گانه مهاجم مقبره (Tomb Raider Trilogy) باشد.

این بازی قرار است سردمدار گرافیک در سری باشد و در طی تریلر انتشار یافته نیز این نکته به روشنی مشهود است.

در این بازی قرار است ما با مکانیزم های مختلف در طراحی معماهای بازی گیم پلی بازی روبه رو شویم.

نکته ای که پیشرفت گرافیک بازی را بیشتر آشکار میکند مربوط به بازتاب اشیاء در چشمان لارا است که به بهترین صورت در بازی پیاده شده است؛ همچنین اجزای مختلف در محیط نسبت به حرکت لارا حساس هستند: مانند حرکت در نفت و بازتاب رنگین کمان در آن و طراحی شعله ی آتش نسبت به دمای آتش و محیط و جهت حرکت دود است.

در پایان امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

امیدوارم از گیم پلی بازی لذّت ببرید.

تریلر جدید بازی Shadow of the Tomb Raider منتشر شد [E3 2018]

اما در اینجا باید از علاقه ی شدید مایکروسافت به انتخاب اسامی رمزی برای کنسول های خودش بگم و نوید انتشار کنسولی با اسم رمز “اسکارلت” رو بدم که حداکثر تا دو سال دیگه عرضه میشه و مایکروسافت با خرید استودیو های مختلف آماده ی انتشار محتویات انحصاری فراوان در زمان عرضه این کنسول و در نتیجه شروع نسل جدید خواهد بود. در آینده مقاله ای مفصل در این باره خواهم نوشت.

در آخر و به عنوان پایان بندی باید بگم که با اینکه خیلی طرفدار مایکروسافت نیستم و نخواهم بود و همیشه و در هر وضعیتی طرفدار سونی خواهم بود، با این حال کنفرانس امسال مایکروسافت قدمی بود که برای راحت تر کردن خیال طرفدارها در مورد شروع نیرومند و پر انرژی اونا برای نسل بعد و آینده ی این شرکت بود.

 

ای ام را در شبکــــــه‌های اجتماعــــــی دنبــــــال کنید

    این مطلـــــب را با دوستـــــان خـــــود به اشتـــــراک بگذاریـــــد.

مهدی کمالی

علاقه مند به بازی های RPG و مخصوصا اونایی که آزادی عمل بسیاری در اختیار بازیکن قرار میدن. خوره ی بازی و کسی که در روز بیش از 10 ساعت به انجام این کار میپردازه. بله؛ من مهدی کمالی هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.